آزمایشگاه ژئوتکنیک و مقاومت مصالح

10 / 10
از 1 کاربر

برای تحلیل رفتار های خاک و یا به عبارتی مکانیک خاک محل احداث پروژه عمرانی آگاهی از پارامترهای خاک محل پروژه امری حیاتی به حساب می آید. که برای تعیین و بدست آوردن این پارامترها و رفتارهای خاک محل نیاز به مطالعات ژئوتکنیک و آزمایشات مکانیک خاک می باشد. مطالعات ژئوتکنیک و آزمایشات مکانیک خاک اطلاعات مفيدي را در زمينه ي شناسايي و ارزيابي نمونه هاي خاک و خواص مهندسي آن ها فراهم مي آورند. شناخت و ارزیابی خاک محل احداث پروژه و بررسی اثر آن بر رفتار سازه مورد مطالعه می تواند در برآورد دقیق تر و صحیح تر رفتار سازه مورد نظر کمک شایانی نماید. آزمایشگاه مکانیک خاک و بتن مهندسین مشاور بهسازان لرزه ای رعد با بهره گیری از کادر علمی مجرب و امکانات آزمایشگاهی مناسب با بکارگیری دانش روز دنیا توانایی انجام مطالعات ژئوتکنیک پروژه های مختلف عمرانی نظیر انواع ساختمانهای تجاری و مسکونی و همچنین نظارت و کنترل کیفی بتن ریزی پروژه های مختلف را دارا می باشد. برای افزایش قابلیت اطمینان در طراحی انواع سازه ها از جمله سازه های بتنی و فولادی لازم است که از مقاومت مورد انتظار مصالح اطمینان حاصل شود. بدین منظور لازم و ضروری است که در تمامی مراحل اجرای سازه جهت ارزیابی مقاومت مصالح از جمله بتن، آرماتور و اعضای فولادی آزمایش صورت پذیرد.

- مطالعات ژئوتکنیک، حفاری ماشینی، آزمایشات آزمایشگاهی و صحرائی خاک

از آنجائی که تعیین خصوصیات مکانیکی و ظرفیت باربری خاک  از اهمیت ویژه ای در طراحی  شالوده سازه ها  برخوردار است لذا این شرکت آمادگی دارد با استفاده از تجهیزات صحرائی و آزمایشگاهی خود نسبت به انجام مطالعات ژئوتکنیک پروژه های مختلف اقدام نماید. مطالعات ژئوتکنیک را می توان به سه بخش عمده تفکیک  نمود. بخش اول در قالب مطالعات صحرائی شامل حفاری، نمونه برداری و انجام آزمایشات در محل و بخش دوم در قالب انجام آزمایشات آزمایشگاهی بر روی نمونه های خاک استحصالی از محل پروژه و در بخش سوم تهیه گزارش مطالعات ژئوتکنیک می باشد.

- کنترل کیفیت عملیات خاکی، بتن، جوش و تست کشش میلگرد و ورق های فلزی

کنترل کیفیت مواد و مصالح مصرفی براساس استاندارد های جهانی و ایران تضمین کننده بقای عمر بیشتر پروژه های عمرانی و ایجاد ایمنی از طریق کنترل مقاومت مصالح مصرفی با فرضیات طراحی خواهد بود. به همین جهت این شرکت با اولویت قراردادن کنترل کیفیت مواد پر مصرف فوق در پروژه های عمرانی آمادگی دارد تا از طریق ایجادآزمایشگاه های محلی مستقر در پروژه های بزرگ و یا انجام آزمایشات موردی پروژه های کوچکتر ارائه خدمات نماید.

- مطالعات مقاوم سازی و آزمایشات مقاومت مصالح سازه های بنائی، بتنی و فولادی

با توجه به لرزه خیز بودن کشور عزیزمان ایران، مطالعات مقاوم سازی ساختمان های قدیمی که مدت مدیدی از ساخت آن ها می گذرد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بدین منظور تهیه نقشه های چون ساخت و تعیین مقاومت مصالح تشکیل دهنده سازه با استفاده از نمونه گیری و سونداژ مواضع مختلف سازه جزو خدمات بخش مطالعات مقاوم سازی مهندسین مشاور بهسازان لرزه ای رعد می باشد.

- مطالعات ژئوفیزیک و زمین شناسی:

شناخت آبرفت ها و تعیین پیشینه زمین شناسی یک منطقه با استفاده از شواهد طبیعی و تعیین خصوصیات لرزه ای و مقاومت لایه های خاک و همچنین تعیین سطح آب زیرزمینی بدون حفاری های متداول و با تکیه بر روش های ژئوفیزیک از اهم خدمات واحد ژئوتکنیک مهندسین مشاور بهسازان لرزه ای رعد می باشد.

- طراحی و اجرای پروژه های میخ کوبی خاک (Soil Nailing) و اصلاح بستر خاک از طریق پیش بارگذاری، تزریق یا ریز شمع

حفظ ایمنی در گود برداری یکی از معضلات اصلی ساخت و ساز در شهر های بزرگ گردیده است که احداث طبقات زیرزمین جهت احداث پارکینگ یا سایر کاربری ها در آن ها اجتناب ناپذیر است. یکی از روش های ایمن در گودبرداری استفاده از روش نیلینگ می باشد. این شرکت با برخورداری از کادر مهندسین مجرب و با بهره برداری از نرم افزارهای پیشرفته ژئوتکنیک نظیر plaxis, Geoslop, Flac آمادگی دارد ضمن ارائه طرح بهینه در پروژه های فوق، در زمینه اجرای آن ها نیز خدمات کاملی ارائه نماید.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :