معماری

7 / 10
از 5 کاربر

تعریف معماری از نگاه لوکوربوزیه:

"اینکه معماری در لحظه‎ای از خلاقیت بوجود می‎آید، یک حقیقت انکارناپذیر است. زمانی که ذهن درگیر چگونگی تضمین استحکام یک ساختمان و نیز تأمین خواسته‎هایی برای آسایش و رفاه است، برای رسیدن به هدفی والا‎تر‎ از تأمین نیازهای صرفاً کارکردی برانگیخته می‎شود و آماده می‎گردد تا توانایی‎های شاعرانه‎ای را به معرض نمایش بگذارد که ما را برمی‎انگیزانند و به ما لذت و سرور می‎بخشند."

ولی متاسفانه آنچه امروزه در بازار پروژه های ساختمانی ایران کمتر مشاهده می شود نگاه معمارانه به بنا می باشد. در اکثر موارد هدف اصلی، بهره وری اقتصادی از طریق فروش مصالح و طراحی زود بازده تعریف شده است. این گونه به نظر می رسد که در بازار ساخت و ساز امروز، تفاوت یک ساختمان خوب و بد تنها وابسته به مصالح به کار رفته بوده و آنچه کمتر به آن پرداخته می شود ایجاد فضايي هنرمندانه، ارزشمند و معنادار، و همچنین استفاده بهینه و کاربردی از فضاهای مورد طراحی است. در اکثر موارد مسئله طراحی ساختمان صرفا به انتخاب نوع مصالح تنزل یافته است بگونه ای که در بسیاری از موارد با مشاهده مصالح نمای ساختمان می توان سال احداث آن را حدس زد. لذا مصالحی که در زمان ساخت نماد و نشانه به روز بودن یک بنا به حساب می‌آمدند، امروز به نوعی مهر انقضای آن ساختمان هستند. زیرا مصالح جدیدی وارد بازار شده اند که آن‌ها را از رده خارج می‌کنند. این درحالی است که اساسا گذشت زمان نه تنها از ارزش معماری نمی‌کاهد بلکه قدمت بنا، ارزشی دو چندان به آن می بخشد.

ساختمان ایده آل از نگاه گروه مهندسین مشاور بهسازان لرزه ای رعد نتیجه پیوند هنر معماران، دانش و دقت مهندسان و کاربرد روش های روز طراحی و ساخت می باشد. در صورتی که طرح معماری به درستی و با دقت توسط مهندسان سازه و تاسیسات طراحی نشده و توسط مهندسان مجری پیاده سازی نشود ارزش و اعتبار معماری خود را از دست خواهد داد. لذا رویکرد خدمات ارائه شده توسط گروه مهندسین مشاور بهسازان لرزه ای رعد بگونه ای است که بتواند با پژوهش مستمر، به کارگیری دانش، تخصص، دقت و خلاقیت مهندسی و مصالح نوین به طرح های هنرمندانه معماری، که می تواند بسیار چالش برانگیز هم باشد، جامه عمل بپوشاند. از این رو این گروه برای نیل به این هدف در حیطه معماری حاضر به همکاری با متخصصان موفق این رشته می باشد.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :