آموزش، پرورش و پژوهش

10 / 10
از 1 کاربر

مدیران واحد علمی، آموزشی و پژوهشی مهندسین مشاور بهسازان لرزه ای رعد بیش از ده سال است که به فعالیت در زمینه پژوهش و آموزش های علمی، مهارتی و کاربردی در زمینه مهندسی سازه و زلزله پرداخته اند. هدف ما در این مجموعه ارتقاء علمی و سطح دانش و توانمند سازی دست اندرکاران صنعت ساختمان کشور در همه سطوح اعم از مدیران، مهندسان، کارشناسان، تکنسین های فنی و حتی کارگران ساده می باشد. این مهم می تواند تاثیر به سزایی در کیفیت مدیریت، طراحی و اجرای انواع پروژه های صنعت ساختمان داشته باشد و باعث حفظ سرمایه های ملی و توسعه ی پایدار کشور عزیزمان ایران گردد. ارتباط متقابل و مستمر بین دانش روز دانشگاهی و نیازهای صنعت ساختمان همواره از مهم ترین دغدغه های این گروه می باشد. در همین راستا این مجموعه با همکاری مدرسین برجسته در زمینه‌های علمی سازه و زلزله و مدیریت ساخت از یک سو و مهندسین با تجربه و کارشناس و متخصص از سوی دیگر، و همچنین با بهره‌گیری از آموزش‌های با کیفیت، به روز و مهارت‌ محور همواره به رشد و پیشرفت و اعتلای مهندسین و دانشجویان و سایر ارکان صنعت ساختمان می پردازد. دغدغه ما تنها "آموزش" نیست، بلکه "پرورش" ماموریت‌ پر رنگ تر ماست. تیم ما تلاش می کند تا بستری را برای رشد و فعالیت بیشتر و بهتر دانشجویان جوان فراهم کند. همچنین برای آنها انگیزه و الگویی جهت مطالعه و پژوهش بیشتر، تلاش، به دست آوردن اعتماد به نفس، رعایتِ آداب و رفتارِ حرفه‌ای و مهندسی، حفظ ذهنیت مثبت و امید به آینده روشن  ایجاد نماید. 

در راستای افزایش بهره وری و کیفیت دوره های آموزشی براساس تجربه و همفکری مدرسین، ظرفیت حداکثری تمامی دوره ها 5 نفر می باشد. علاوه بر آن اکثر دوره های آموزشی با حضور استاد بهمراه دستیار برگزار می گردد. از دیگر شاخصه های این دوره ها حضور در کارگاه و بررسی جزییات و نکته های اجرایی در طول دوره های طراحی می باشد.

 تمامی دوره های طراحی پروژه محور می باشند. بدین صورت که از میان پروژه های پیشین که توسط مهندسین مشاور بهسازان لرزه ای رعد دارای تاییدیه نظام مهندسی می باشند، برای هر دانشجو یک پروژه انتخاب شده و از صفر تا صد در طول دوره توسط خود دانشجو با راهنمایی اساتید طراحی می شود. و در هر مرحله دانشجویان دستاورد های پروژه خود را با هم به اشتراک می گذارند.

دوره های آموزشی فعال حال حاضر به شرح زیر می باشند:

-        دوره های دانشگاهی

>       دوره آموزشی نرم افزار OpenSees

>       دوره آموزشی نرم افزار MATLAB

>       دوره آموزشی نرم افزار SAP

-        دوره های طراحی سازه

>       طراحی سازه های بتنی توسط نرم افزار ETABS و  SAFE

>       طراحی سازه های فولادی توسط نرم افزار ETABS و  SAFE

>       طراحی سازه های صنعتی توسط نرم افزار SAP

شما هم با پیوستن به جمع پژوهشگران، دانشجویان و مهندسان گروه آموزشی مهندسین رعد و با بهره‌گیری از آموزش‌های آن، می‌توانید تجربه‌ای متفاوت از کسب علم و مهارت‌آموزی مهندسی را داشته باشید. 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :